Ezért érdemes tavasszal sok csalánteát fogyasztani

A csalán az egyik legelső tavaszi gyógynövényünk, bár leginkább csak bosszantó gyomként ismerjük, ami az egész kertet beborítja. Ismerkedjünk meg vele közelebbről, és használjuk ki az áldásos hatásait. Többek közt ízületi gyulladásra is kiváló!

Gazdag A- és C-vitaminban, vasban, kalciumban, káliumban és mangánban, ezenkívül meglepően magas a fehérjetartalma is.

A zsenge csalánhajtásokból a spenóthoz hasonló főzelék, pestó vagy ízletes krémleves is készíthető, azonban kúraszerűen érdemes teát főzni belőle, és legalább 2-3 héten keresztül fogyasztani – írja a Bestjive.com.

A csalánt régóta használják különféle ízületi problémák, mozgásszervi betegségek és reumás panaszok enyhítésére.

Nem csak frissen fogyasztható, hanem kapszulában vagy teaként is használható, hiszen gyulladáscsökkentő vegyületeket és mikroelemeket (például kalcium, magnézium, C- és K-vitamin) tartalmaz, amelyek segítenek a csontok és ízületek erősségének, rugalmasságának és ellenálló-képességének megőrzésében.

Csalántablettát érdemes azoknak a férfiaknak szedni, akik prosztata-megnagyobbodással küzdenek. Természetes vizelethajtó hatása miatt, segít eltávolítani a gyulladást okozó mikrobákat és méreganyagokat a szervezetből. A nők húgyúti fertőzés esetén napi 2-3 csésze csalánteát is elfogyaszthatnak.

Az ekcémára hajlamos személyek számára is előnyös lehet a csalán, gyulladáscsökkentő vegyületei miatt javíthatja a bőr állapotát, viszketést, bőrpírt, szárazságot és enyhíti a fájdalmakat.

A csalán természetes gyulladáscsökkentő, antihisztaminokat is tartalmaz, amelyek enyhíthetik a szénanáthás tüneteket, az orrdugulást, köhögést, tüsszögést, szem- és orrviszketést.

Segít eltávolítani a szervezetből a méreganyagokat, amelyek fokozhatják az ekcéma tüneteit. Allergia vagy ekcéma esetén igyunk naponta 2-3 csésze csalánteát. Forrás